Bilimin Öncülüğünde, yenilikçi, çevre dostu ve  sürdürülebilir projeler oluşturuyoruz.

Karbon Varlıklarının Geliştirilmesi

Birçok işletmenin, karbon emisyonu ve iklim değişikliğinin etkilerini azaltma amacıyla geliştirdiği projeler karbon piyasasında büyük potansiyele sahiptir. Ancak bu potansiyelden yararlanmak için doğru yaklaşımı geliştirmek karbon sektöründe uzmanlık gerektirir. Örneğin, gönüllü emisyon azaltım sertifikasyon programlarını inceleyerek projeniz için doğru olanı titizlikle seçmek oldukça önemlidir. Climate Solutions olarak, proje geliştirmenin yanı sıra, izleme, raporlama, doğrulama (MRV); ve SDG analiz süreçlerini kararlılıkla ve titizlikle yönetiyor, bu alanlarda danışmanlık sağlıyoruz.

Proje geliştirme ve tasarım süreci, projenin detaylı olarak incelenmesi ve değerlendirilmesini gerektiren önemli bir süreçtir. Danışmanlık hizmetlerimiz, projeniz için uygun sertifikasyon programının seçilmesi ve ilgili sertifikasyon süreci boyunca MRV çalışmalarını kapsamaktadır.

Ayrıca, projelerin sosyo-ekonomik ve çevresel katkılarının ortaya konması için SDG raporlamaları da önem teşkil etmektedir. Projelerinizin sosyal ve çevresel katkılarının ayrıntılı analizi ve destekleyici dokümanlarla birlikte ortaya çıkarılmasını sağlayan SDG çalışmalarında Climate Solutions olarak deneyimlerimizi sizinle paylaşıyoruz. Bu sayede,  projeleriniz uluslararası platformlarda hak ettiği yeri almasında önemli bir adım atmış oluyor.

Karbon varlıklarının geliştirilmesinde, izleme, raporlama ve doğrulama (MRV) sürecinin titiz bir şekilde yürütülmesi en önemli unsurlardan biridir. Tüm bu süreçler, projelerin emisyon azaltım sürekliliğini ortaya koymakta ve uluslararası sertifikasyon mekanizmalarının kural ve gerekliliklerini içeren standartların karşılanmasını sağlamaktadır. Climate Solutions olarak, proje geliştirilmesi, MRV ve sertifikasyon sürecini sizler için uzmanlıkla yönetiyoruz.

Climate Solution

Reframe The Future